Mint már említettem, nem lehet mindenkiből társzerkesztő. De hogy még is milyen feltételi vannak annak, hogy társszerkesztő lehess, azt még nem részleteztem. Ezt tenném meg most.
-
Első és talán a legfontosabb, hogy legalább 5 animét ismerj. Ha ennyit sem ismersz, akkor semmi értelme annak hogy egy animés társszerkesztő legyél...
-
A másik, hogy legyen valami alapvető nyelv tudásod. Nem azt mondom, hogy perfektül beszélj angolul vagy valami, de egy-két szót azért tudjál mondani más nyelven is. Legyen az japán, kínai, angol, német, engem nem érdekel, csak ne csak magyarul tudjál beszélni.
-
Ha kérdezek valamit, válaszolj! Fontos, hogy tudjak kommunikálni a társszerkéztökkel interneten keresztül. Anélkül ez értelem szerűen nem megy. Nem kérem, hogy ismerjetek, nem kérem, hogy értsetek velem egyet, de fontos hogy tudjunk beszélni. Mert ha tetszik ha nem, én vagyok a főszerkesztő, a "falkavezér". Én nyitottam ki a honlapot, ezért az lesz amit én mondok. A társszerkesztők nem parancsolhatnak, csak javasolhatnak.
Akkor ismertetném, hogy ez az egész hogy is működne:
A társszerkesztő nem tud belépni honlap szerkesztő módba, mert nem fogom neki megadni a jelszavamat. Ez természetes. Ez nálam úgy működik, hogy a kedves társszerkesztő ha talál valami anyagot, amit fel szeretne tenni a honlapra, elküldi nekem e-mailen. Vegyünk például egy képet. Ha a társzerkesztő talált egy képet, amit úgy gondolja meg kéne osztani a honlap látogatókkal, elküldi nekem a linkjét e-mailbe (vagy bárhova máshova, attól függ, hogy éppen az adott társszerkesztővel hogyan, min tartom a kapcsolatot). Persze, amikor a honlapra kirakom a képet (pl. egy animációt) akkor oda írom, hogy nem én tettem fel. Ez már csak természetes.
A társszerkesztő is írhat ismertetőket és kritikákat animékről, de persze csak saját neve alatt. Ha ő írja az ismertetőt, akkor neki kell megírni a kritikát. Bemásolt szöveget nem fogadok el! Akkor inkább ne írjon. Ha nem tudja az anime ismertetőjét, akkor kritikát se kell írnia. Hiszen hogy is lehetne olyas valamiről véleményt írni, aminek az ismertetőjét se tudta megfogalmazni?! Ez minden másra is igaz: például fordításra – ha fordítasz, akkor azt ne egy másik honlapról másolt fordítás legyen! Vagy ha úgy találtál valamilyen oldalon valamilyen fordítást, akkor a honlap linkjét is küld el, hogy ki tudjam írni forrásnak. Aki ilyen téren átmer verni, az megnézheti magát! Ha rajta kapom, hogy másolt szöveget adott be, akkor lesz ne mulass! Pláne, ha honlapot utána meghúzzák...
Minden társszerkesztő a jelentkezése mellé írjon egy álnevet, ami a „falkaneve” lesz, és küldjön egy képet. Ez a kép lesz a „profil képe”. Plusz, egy aláírásos dolgot, ha szeretne. De ez nem feltétlenül muszáj, mert annyi fantáziám van, hogy azt magam is ki tudom találni. Az egész annyiról szólna, hogy a nevét milyen betűtípusba írjam a honlap végére (ha ő tesz fel valamit) és hogy tegyek-e a neve elé valamit. Mint például nekem az aláírásom az hogy „~Saver” általában vagy Segoe Script vagy Comic Sans MS betűtípusba. Ilyen aláírást is választhatsz ha társszerkesztő ha szeretne, de nem kötelező, én is ki tudok találni. Még képet se kötelező küldeni, azt is képes vagyok kitalálni. Ami kötelező az a fantasya név elküldése. Egy bármilyen név jó lehet. Ha akarod, lehet az igazi neved is, de ki lesz írva a Szerkesztők /Falka Tagok/ oldalra. Ez teljesen a te döntésed.
Jelentkezni több helyen is lehet. A saverke@freemail.hu egy ilyen lehetőség, és az lenne a legjobb, ha ezt használnátok. De természetesen jelentkezhettek a vendégkönyvbe is, vagy ha ismerjük egymást valahonnan, tegyük fel, egy másik honlapom látogatója vagy, vagy starityn, vagy facebookon, akkor jelentkezhetsz ott is, hogy társszerkesztő szeretnél lenni. Na, igen, és a legfontosabb. A jelentkezésedbe küld el, hogy milyen nyelven beszélsz, vagy gagyogsz =) és küldj egy álnevet, amit a Szerkesztők /Falka Tagok/ oldalra írok majd, és a honlap végére, ha felteszel valamit. Valamint, ha tisztában vagy vele, hogy mit szeretnél csinálni majd a honlapon, akkor azt is. Például, ha te csak a képekkel szeretnél majd foglalkozni, akkor azt is írd meg, hogy egyből oda tudjam írni, hogy te „grafikus” vagy. Ez ilyen titulus szerűség. Ha nem írsz ilyent, nem gond, akkor majd az alapján fog eldőlni, hogy miket csinálsz az idők során. Majd kialakul. A legfontosabb: küldj egy elérhetőséget, amin üzeneteket tudok neked küldeni. Nekem ezt már szükségtelen megadnom, hiszen nyilván való, hogy velem a saverke@freemail.hu-n lehet kapcsolatba lépni. Ide kell küldened az anyagot, amit fel akarsz rakatni a honlapra. Bármi egyéb kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, ez előbb említett e-mail címen megírhatod. Na, várom a jelentkezőket ^^
Elsősorban ezekre a posztokra keresek embereket (ha tetszik valamelyik, írd a jelentkezésed mellé):
- Fordítók (minden fordító, kap egy-két rövid kis fordítást, amire általában a szöveg hosszától, és nehézségétől függően, 1 vagy 2 hetett kapnak, iskola időben akár 3 is)
-Írók (az íroknak, fanfictionokat kelll beküldeniük. Lehetőség szerint legalább havonta egyet-egyet...minimum!)
- Rajzoló /grafikus/ (magyrul, csinálhatod a rajzokat gépen is, valamilyen rajzoló programmal, vagy a lapra rajzolt munkák is elfogatottak)
- Szerkesztők (akik a honlap formájára ügyelnek - átláthatóság,betűtípus,olvahsatóság,képek,esetleg helyesírás...stb.)
|